Sonka Skerik

O mně

O mně

Vítejte, jsem Sonka - kreativní duše, fine art a svatební fotografka, hairstylistka a MUA.

Od dětství jsem měla blízko k tvůrčím nápadům a zachycování krásna. Přestože jsem původně vystudovala úplně jiný obor na Lékařské fakultě MU a na MENDELU v Brně, má láska k tvoření mě nakonec stejně dovedla do světa fotografie. Ještě teď si pamatuji ten hřejivý pocit, když jsem si našetřila na svou první zrcadlovku a mohla začít fotit. Ve všem jsem samouk.

 

V oboru jsem začínala před více než 10 lety od make-upu a hairstylingu modelek a později i nevěst v jejich svatební den. Make-up a vlasy byly vždycky mým velkým koníčkem, ale čím dál tím víc mě lákalo být tvůrcem celého konceptu - od začátku až do konce. A tak jsem začala své klientky a nevěsty i fotit. V únoru 2024 jsem získala od Prowedaward ocenění TOP 2 svatební fotograf ČR pro rok 2023 a v jejich mezinárodní soutěži získala  bronzovou medaili s fotografií v kategorii Wedding ceremony. 

Focení je akční činnost, která pro mě nikdy nespadne do stereotypu. Moje tvorba vychází z nitra a je pro mne přirozená stejně jako dýchání, nad situacemi složitě nepřemýšlím, prostě fotím. Baví mě uchovávat vzpomínky, dělat vám radost skrze mé fotografie a sdílet s vámi svůj pohled na svět.

Fotografie, které pro své klientky tvořím jsou často snové, jemné, v barvách emocí a přírody. Záleží mi na tom, aby se každá žena u focení cítila jako bohyně nebo křehká víla, která je uvnitř jejího nitra. Chci, abyste to zažili u svatebního, těhotenského a hlavně fine art focení stylu Wonderland, kdy se přeneseme do pohádkové reality éterických bytostí.

V roce 2014 jsem představila svou značku hedvábných svatebních šatů www.nymphae.cz, které jsou určené pro všechny víly. Od roku 2019 se věnuji projektu www.weddinglaboratory.cz, kde s kamarádkou floristkou tvoříme netradiční květinové vazby i stuhy a dekorace z pravého hedvábí.

Pokud se vám má práce líbí, budu moc ráda, když se mi ozvete se svou představou a vytvoříme společně vzpomínky na celý život.

Napište mi

Sonka Skerik