wonderland

FEMALE PRINCIPLE (z cyklu WONDER WOMEN)

FEMALE PRINCIPLE (z cyklu WONDER WOMEN)

Andy je moje milá kamarádka a i když se často nevídáme, mám jí moc ráda a často na ni myslím. Když přišla první diagnóza, byl to pro mě šok....když pak přišla druhá, nemohla jsem tomu uvěřit. Doteď nechápu ten zázrak co se stal a přála bych vám všem, kteří řešíte to co Andy, aby se stal i vám. Andy pro vás napsala:

Je mi 42. Jsem máma 2 holčiček. Před 4 lety mi zkřížila osud první rakovina, štítné žlázy. Po 3 letech kontrol a léčby, kdy bylo už vše ok, jsem si nahmatala bulku v prsu. Klinika, kde mě vyšetřili, ji diagnostikovala jako cystu. S tím jsem také další 3 měsíce žila, v klidu. Pak mi intuice nedala a navštívila jsem jinou kliniku, po 4 týdnech punkcí a biopsií, zněla diagnóza jasně - agresivní triple negativní karcinom prsu v pokročilém stádiu, velikost 5 cm. Druhý den už jsem byla v péči Masarykova onkologického ústavu v Brně. Na operaci bylo pozdě. Okamžitě byl zahájen cyklus 16 chemoterapií. Pak následovaly 2 náročné operace - mastektomie a po 3 měsících kompletní rekonstrukce prsou. Strach, že na tomhle světě nechám své dcery, moje marné snahy za každou cenu najít příčiny nemoci a s nemocí ze všech sil bojovat, vystřídalo naštěstí brzy přijetí a pochopení nemoci. Ze strašáka se stal dar, který mě naučil žít tady a teď, vědomě, s láskou k sobě i druhý.

Mým smyslem života vždycky bylo pomáhat druhým. Proto jsem nadšeně na nabídku účastnit se projektu Wonder women bez váhání kývla (děkuji ti Soni z celého srdce).

A moje "poselství"?

1. kdyby jen jedné z vás tento příběh pomohl v cestě k uzdravení, budu šťastná.

 2. choďte na preventivní prohlídky ideálně přímo do Masarykova onkologického ústavu či jiného specializovaného onkologického pracoviště, kde vám mohou poskytnout komplexní péči a v případě potřeby i kompletní léčbu včetně případné rekonstrukce prsou

3. když už onemocníte, nebojujte s nemocí  - boj vysiluje a vy sílu budete moc potřebovat. Čím dříve nemoc přijmete, odpustíte a naučíte se skutečně mít ráda ráda sama sebe, tím dříve se začnete uzdravovat. Není to snadné, ale když jsem to zvládla já, zvládne to každá.

4. pokud nevíte, jak začít, zkuste sáhnout po nějaké knize, navedete vás na tu správnou cestu. Moje první kniha byla Rakovina dar transformace. Pak jsem přečetla další desítku podobných (Moc přítomného okamžiku, Dalajlamova kočka, Miluj svůj život, Od diagnózy rakoviny k uzdravení....). Našla jsem v nich odpovědi na své otázky, sílu, vnitřní klid, naučila se meditovat. 


A nezapomeňte, že zázraky se dějí a naděje vždy existuje.

Přeji vám, ať jste zdraví. A pokud onemocníte, ať se stane zázrak i vám. S láskou. Andy

 

Photo: Sonka

Makeup/HairStyling/Concept: Sonka 

 

wonderland
wonderland
wonderland
wonderland
wonderland
wonderland